Odporúčame  www.caj-kava-cokolada.sk

Bambusové listy majú v Číne dlhú históriu ako potravina, ale aj liek, ktorý je uznaný čínskymi inštitúciami. Výskumy ukazujú, že bambusové listy obsahujú množstvo účinných látok, ako sú flavóny, fenolové kyseliny – antracénová, chinónová a laktón.

 Vysoký obsah amylázy, aminokyselín a stopových prvkov pomáha pri boji proti voľným radikálom.

 Bambusové lístky majú vynikajúce antioxidačné a protiúnavové účinky, chránia pečeň.

 Bambusové lístky sú účinným prostriedkom boja proti príznakom starnutia a srdcovo cievnym a mozgovým ochoreniam. Výluh z bambusových lístkov rozširuje cievne kapiláry je výborným prostriedkom na vitalizáciu mozgu, zlepšenie pamäte, spánku.

 Vysoký obsah oxidu kremičitého ktorý posilňuje kosti, zuby, vlasy a nechty a podporuje ich rast, zlepšuje štruktúru pleti.

 Mnoho odborníkov informovalo o účinkoch prírodných v bambusových lístkoch na kontrolu toxicity podaných v liekoch proti rakovine a vplyve na imunitný systém. Zlepšujú mikrocirkuláciu a činnosť krvných doštičiek, čím pomáhajú pri prevencii u osôb s koronárnymi ochoreniami srdca a krvácaním.

Bambusové lístky obsahujú flavóny, ktoré majú veľký význam pre zdravie a dlhovekosť. Japonská vedecká akademická obec je presvedčená, že štruktúra flavónov v listoch bambusu je podobná ako u ľudského hemoglobínu.

Flavóny v bambusových listoch nie sú nebezpečné. Ako je známe, listy gingka obsahujú určité množstvo kyseliny ginka, ktorá je škodlivá pre telo. Avšak vo výskume efektívnych zložiek bambusových listov neboli doteraz nájdené žiadne jedovaté alebo škodlivé zložky. Úroveň bezpečnosti bambusových listov zložiek je oveľa vyššia ako u extraktov z gingka.

Výťažky z bambusových lístkov sa ľahko rozpúšťajú v horúcej vode a aj pri nízkom obsahu alkoholu. Majú vysokú stabilitu vo vode a teple. Sú vhodné na takmer akékoľvek spracovanie. Majú vysokú stabilitu proti oxidácii. Bambusové lístie a jeho výťažky majú typickú príjemnú vôňu a jemne nasladlú chuť. Extrakty sú široko používané v medicíne, jedle, v produktoch proti starnutiu a kozmetike. Bambusové lístky si môžete kúpiť tu.